کاغذ گلاسه، قربانی سلیقگی عمل کردن مسولان شد

رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا از عدم ترخیص هزاران تن کاغذ گلاسه و A۴ در گمرک بندرعباس خبر داد و گفت: این اقدام که ناشی از عملکرد سلیقه‌ای مسئولان است‌، ضرر بسیاری به واردکنندگان تحمیل کرده است.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا،سید حسن میرباقری، رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا، با انتقاد از عملکرد غیرهماهنگ میان وزارت صنعت  سازمان استاندارد و گمرک جمهوی اسلامی ایران از انباشت چندین هزار تن کاغذ در انبارهای گمرک خبر داد.

وی افزود: چندی است که گمرک جمهوری اسلامی ایران برای ترخیص کاغذهای A4 و گلاسه از ثبت سفارش‌کنندگان 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده می‌خواهد،‌ در حالی که این نوع کاغذها از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند،‌ با وجود این کاغذها همچنان در گمرک بندرعابس مانده و واردکنندگان متحمل هزینه‌‌های سنگین شده‌اند.

میرباقری تصریح کرد: به نظر می‌رسد وزارت صنعت نیز خود در سردرگمی به سر می‌برد‌، از یک طرف مدیریت صنایع این وزارتخانه یک نظر دارد،‌ از طرف دیگر مدیریت ستاد تنظیم بازار نظر دیگری دارد،‌ ما بارها نامه‌نگاری کرده‌ایم‌، وزارت صنعت در نامه‌ای اعلام کرده که ما معاف از مالیات هستیم‌، اما گمرک همچنان از ترخیص کالاها ممانعت می‌کنند.

وی ادامه داد: تا جایی که ما می‌دانیم قانون تغییری نکرده است،‌ اما اداره استاندارد و گمرک در این زمینه سلیقه‌ای عمل می‌کنند،‌ گمرک می‌گوید اداره استاندارد باید نامه بزند که مصرف این گلاسه‌ها در چاپ و تحریر است،‌  اداره استاندارد هم می‌گوید من وظیفه‌ای ندارم چنین نامه‌ای بزنیم،‌ ما مکاتبات بسیاری با هر دو نهاد داشتیم،‌ اما تاکنون به نتیجه‌ای نرسیدیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا