کاهش ادامه‌دار قیمت کاغذ چاپ و تحریر در بازار

کاهش ادامه‌دار قیمت کاغذ چاپ و تحریر در بازار

قیمت کاغذ چاپ و تحریر در هفته‌های گذشته با کاهش روبرو شده است،‌ به طوری که هر بند کاغذ چاپ و تحریر اندونزی امروز در بازاره با ۴۲۰ هزار تومان معامله شده است.

کاهش ادامه‌دار قیمت کاغذ چاپ و تحریر در بازار

کاهش قیمت کاغذ در بازار آزاد در هفته گذشته ادامه داشت و کاغذ به قیمت 420 هزار تومان رسید. طی هفته‌های گذشته به دنبال افزایش واردات کاغذ چاپ و تحریر و نبود صقف برای این واردات کاغذ با کاهش قیمت مواجه شده است و از بندی 500 هزازر تومان به بندی 470 هزار تومان و سپس به بندی 420 هزار تومان رسیده است.

این در حالی است که قیمت کاغذ گلاسه در هفته‌های گذشته به دلیل تعیین سقف واردات افزایش داشته است و با نرخ 21 هزار و 500 تومان به ازای هر کیلو محاسبه شده است. بسیاری از واردکنندگان از تعیین سقف واردات برای انواغ کاغذ به جز چاپ و تحریر انتقاد داشته و آن را موجب نابسامانی بازار تازه به ثبات رسیده این نوع کاغذها عنوان کرده‌اند.

کاهش قیمت چند 10 هزار تومانی کاغذ چاپ و تحریر در حالی رخ داده است که انتظار می‌رفت،‌ قیمت کاغذ چاپ و تحریر ماه‌ها قبل با کاهش جدی‌تر روبرو شود. برخی کارشناسان معتقدند که نباید به این کاهش‌های جزئی دلخوش کرد،‌ چرا که کاغذ با قیمت واقعی هنوز فاصله بسیار دارد. از سوی دیگر برخی معتقدند با توجه به افزایش قیمت جهانی کاغذ این قیمت‌ها چندان دور از واقع نیز نیست.

برای نمونه سید‌حسن میرباقری رئیس اتحادیه واردکنندگان کاغذ و مقوا می‌گوید: با توجه به افزایش قیمت جهانی کاغذ و افزایش نرخ حمل و نقل قیمت کاغذ چاپ و تحریر باید بین 300 تا 350 هزار تومان باشد،؛ بنابراین قیمت فعلی قیمت چندان دور از واقعیت نیست،‌ اگرچه این انتظار وجود دارد که بازار به ثبات معقول‌تری برسد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا