کتاب مقررات صادرات و واردات با اصلاحات جدید مصوب هیات وزیران منتشر شد

به گزارش شاتا از سازمان توسعه تجارت ، علی علی‌آبادی فراهانی، خاطر نشان کرد که آخرین نسخه به روز شده نمانکلاتور در سال ٢٠١٢ میلادی(سال١٣٩٠-١٣٩١) اعمال گردیده و جدیدترین نسخه نیز از اول سال ٢٠١٧ قابل اجرا است.
وی با اشاره به اینکه سازمان جهانی گمرک، اصلاحات سال 2017 و 2018 میلادی را به صورت همزمان اعمال و اعلام نموده گفت: با توجه به اینکه آمار بازرگانی خارجی بر مبنای ردیف تعرفه‌های جدول طبقه بندی کالا تهیه می‌گردد و ثبت سفارش کالا بر اساس کدهای تغییر یافته انجام خواهد شد، لزوم انجام اصلاحات مذکور در کتاب مقررات صادرات و واردات سال ١٣٩٦ از ضروریات بخش بازرگانی کشور است.
علی آبادی همچنان متذکر شد: این اصلاحات در آذر ماه ١٣٩٥ برای درج در کتاب مقررات صادرات و واردات سال ١٣٩٦ به تصویب هیئت وزیران رسیده است.
مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات با اشاره به اصلاحات جدید مصوب 21 خردادماه سالجاری هیئت وزیران افزود: تغییرات جدید شامل “ایجاد” یا “حذف” ردیف تعرفه‌ها و “اصلاح شرح کالا” و تغییر در “مندرجات ذیل یادداشت” فصول مختلف کتاب مقررات صادرات و واردات است که در چاپ آن لحاظ گردیده و  همچنین، سایر تغییرات مصوب هیئت محترم وزیران در سال ١٣٩٥ که در کتاب مقررات صادرات و واردات سال ١٣٩٥ درج نشده بود در کتاب سال جاری اعمال گردیده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا