کواکبیان با اشاره به بازار آشفته کاغذ و نظارت کمرنگ مسئولان ؛ وزیر فرهنگ هرچه سریع‌تر معاون مطبوعاتی را مشخص کند

رئیس هیات مدیره خانه مطبوعات و رسانه‌های کشور با انتقاد از افزایش قیمت نامعقول کاغذ و شرایط نامناسب مطبوعات کاغذی، گفت: با ادامه این وضعیت روزنامه‌ها سال آینده دچار مشکلات جدی‌تری خواهند شد.

مصطفی کواکبیان :با اشاره به گرانی کاغذ و اینکه در حال حاضر کاغذ وضعیت مناسبی ندارد و بازار کاغذ به بی‌تدبیری دچار شده است، پیشنهاد کرد: دولت هر چه سریع‌تر با کمک به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی معاون مطبوعاتی این وزارتخانه را تعیین کنند.

عده‌ای از بازار آشفته کاغذ سوءاستفاده می‌کنند لذا باید نظارت لازم بر این بازار آشفته افزایش یابد
بازار کاغذ به بی‌تدبیری دچار شده است

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی معتقد است کاغذ مورد استفاده برای مطبوعات و انتشاراتی‌ها بسیار گران شده‌اند و با ادامه این وضعیت روزنامه‌ها در سال آینده دچار مشکلات جدی‌تری خواهند شد چراکه قیمت کنونی کاغذ برای ناشران و مطبوعاتی‌ها کمرشکن است و این مسئله تعطیلی بسیاری از روزنامه‌ها و نشریات و ورشکستی ناشران را به دنبال داشته است.

کاغذ باید به قیمت 4200 تومانی توزیع شود

رئیس هیات مدیره خانه مطبوعات و رسانه‌های کشور با بیان اینکهبه عنوان یک مطبوعاتی در مجلس مشکل پیش آمده برای اهالی مطبوعات و نشر را دنبال خواهم کرد، افزود: باید کاغذ مورد استفاده برای مطبوعات هر چه سریع‌تر تامین و به همان قیمت 4200 تومانی تعیین شده در آیین‌نامه‌ مطبوعاتی توزیع شود.

کواکبیان همچنین از نبود بازار رقابتی و امکان و قدرت چانه‌زنی مشتری انتقاد کرد و افزود: با ادامه این شرایط بسیاری از رسانه های مکتوب برای همیشه تعطیل شده و با سیلی از بیکاران رسانه‌ای رو به ور خواهیم بود.
قیمت کاغذ ربط مستقیم به قیمت دلار دارد
وی با تاکید بر اینکه قیمت کاغذ ربط مستقیم به قیمت دلار دارد و مطبوعاتی‌ها با مشکلات عدیده آن را تهیه می‌کنند، اظهار کرد: اگر چه کاغذ را جزو کالاهای اساسی قرار دادند و کمیته‌ای هم به منظور بررسی بازار آن در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شده اما وضعیت همچنان ملتهب و نابسامان است.

از مافیای بازار کاغذ تا نظارت کمرنگ
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در مورد مافیای بازار کاغذ در کشور، تصریح کرد: عده‌ای از این بازار آشفته سوءاستفاده می‌کنند لذا باید نظارت لازم بر بازار کاغذ و این بازار آشفته افزایش یابد چراکه نظارت‌ها در این زمینه بسیار کمرنگ شده‌اند./خانه ملت

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا