گمرک انتقال فعالیت‌های خود را به سامانه جامع انبارهای وزارت صمت پذیرفت

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه فعالان اقتصادی تنها از سامانه جامع انبارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت استفاده کنند، گفت: گمرک انتقال فعالیت‌های خود را در خصوص انبارش به سامانه جامع انبارهای وزارت صمت پذیرفت.

قاسم خورشیدی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در خصوص موازی ‌کاری‌های بخش انبارها از سوی گمرک گفت: در هفته گذشته جلسه‌ای با حضور مدیران ارشد گمرک کشور برگزار شد و نتیجه این شد که گمرک هیچ ادعایی نسبت به ثبت کالاها در سامانه ‌انبارهای گمرکی ندارد.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه گمرک انتقال فعالیت‌های خود را در خصوص انبارش و محل نگهداری کالاها به سامانه جامع انبارها وزارت صمت پذیرفت، اظهار داشت: قرار بر این شد که گمرک موضوع ثبت کالاها‌ در سامانه انبارهای خود را منتفی اعلام کند و تمام فعالان اقتصادی تنها از سامانه جامع انبارها وزارت صنعت، معدن و تجارت استفاده کنند.

وی در ادامه گفت: حلقه واصل بین سامانه جامع انبارها وزارت صمت با سامانه جامع امور گمرکی، سامانه بارنامه بر خط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور است.

خورشیدی خاطر نشان کرد: اگر مبدا و مقصد باری که به نوعی انبار محسوب می‌شود در سامانه جامع انبارها ثبت نشود، امکان صدور بارنامه الکترونیکی برای آن بار فراهم نمی‌شود.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در پایان تاکید کرد: حمل و نقل کالا بدون بارنامه در کشور و بدون ثبت در سامانه‌ جامع انبارها وزارت صنعت، معدن و تجارت قاچاق محسوب می‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا