گمرک در ورودی شهرهای آبادان و خرمشهر مستقر می‌شود

معاون گمرک ایران گفت: گمرک در گیت‌هایی که سازمان منطقه آزاد اروند در نظر دارد مستقر می‌شود و در این منطقه انجام وظیفه خواهد کرد

به گزارش خبرنگار ایسنا، فرود عسگری در جلسه بررسی مسائل اقتصادی شهرستان‌های آبادان و خرمشهر که با حضور اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شامگاه 18 فروردین ماه در محل فرمانداری آبادان برگزار شد، اظهار کرد: برای استقرار گمرک در ورودی شهرهای آبادان و خرمشهر مسائلی مطرح است که سازمان منطقه آزاد اروند در این خصوص اقداماتی انجام داده است و گمرک کشور نیز برای استقرار در ورودی این منطقه وارد عمل می‌شود.

 وی افزود: حدود 100 میلیون دلار جهت عرضه به اصناف و واحدهای صنعتی حاضر در منطقه آزاد اروند در نظر گرفته شده و با سازمان منطقه آزاد اروند نیر در این خصوص توافقاتی صورت گرفته است.

عسگری تصریح کرد: برای بهبود بخشی اقدامات گمرک توافقاتی با سازمان منطقه آزاد اروند داشتیم که به جمع‌بندی خوبی رسیدیم و به زودی وارد فاز عملیاتی خواهیم شد.

بندر چوئبده برای تجاری شدن نیازمند زیرساخت مناسب است

 وی با بیان این‌که برای تجاری شدن بندر چوئبده به زیرساخت مناسب نیاز است، تصریح کرد: جهت تجاری شدن بندر چوئبده به امکاناتی نیاز داریم زیرا زیرساخت‌های آن آماده نیست که پس از مذاکره با گمرک استان خوزستان توافقاتی در این زمینه صورت گرفته است.

عسگری عنوان کرد: بندر اروند کنار گمرک خوبی ندارد و فاقد امکانات مناسب است و همچنان در کانکسی فرسوده مستقر است و اگر مسئولان داخلی شهرستان می‌توانند تا آماده شدن زیرساخت‌های این گمرک، ساختمانی در اختیار ما قرار بدهند و در غیر این صورت باید صبر کرد تا ساختمان این بندر احداث شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا