۱۱میلیون یورو تنها برای واردات کاغذ هزینه شده است

۱۱میلیون یورو تنها برای واردات کاغذ هزینه شده است

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه توقف واردات کاغذ باسرمایه گذاری در کارخانجات کربنات کلسیم امکان پذیر است،گفت:حفظ محیط زیست و ایجاد هزاران شغل با خروج از تولید کاغذ با چوب که جزء سرمایه ملی است.

اصغر مسعودی : تاثیر گرانی کاغذ بر بازار نشر،گفت: برای ساماندهی بازار کاغذ تنها راهکار اساسی این است که تولیدکاغذ با چوب متوقف شود و به سمت سرمایه گذاری تولیدی توسط کارخانجات کربنات کلسیم در حیطه تولید کاغذ حرکت کرد.

 ایجاد فرصتهای اشتغال متعدد با سرمایه گذاری تولیدی در کارخانجات کربنات کلسیم

نماینده مردم نی ریز، استهبان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای تولید کاغذ از موادی به غیر از چوب به نحو مطلوب عمل نکرده ایم و این در حالی است که اگر در تولید کاغذ به سمت محورهای تولید درکارخانجات کربنات کلسیم برنامه ریزی کنیم، بطور حتم نه تنها از محیط زیست پاسداری می شود بلکه می توان برای بسیاری از افراد نیز فرصتهای اشتغال پایدار ایجاد کرد.

۱۱میلیون یورو تنها برای واردات کاغذ هزینه شده است

وی ادامه داد:برای واردات کاغذ بالغ بر ۱۱ میلیون یورو اعتبار اختصاص داده شده است بنابراین اگر مبلغ مذکور برای چرخش تولید کاغذ در کارخانجات کربنات کلسیم هزینه شود نه تنها از خروج ارز ‌ از کشورجلوگیری می شود بلکه می‌توان از خروج ارز از کشور هم جلوگیری کرد.
مسعودی افزود: برای تولید کاغذ بهترین راهکار این است که از ًضایعات سنگ استفاده شود تا علاوه بر صرفه جویی در هزینه تولید بتوان نرخ کاغذ را به نحو مطلوب کاهش داد تا بتوان اوضاع نشر و انتشارات را نیز در کشور به نوعی ساماندهی کرد.
توقف واردات کاغذ باسرمایه گذاری تولیدی در کارخانجات کربنات کلسیم
نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه توقف واردات کاغذ باسرمایه گذاری در کارخانجات کربنات کلسیم امکان پذیر است یاد آورشد:حفظ محیط زیست و ایجاد هزاران شغل با خروج از تولید کاغذ با چوب که جز سرمایه ملی امکان پذیر است./خانه ملت

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا