17 سال بدون رشد درآمد؛ به برگزیت خوش آمدید

گزارش خزانه داری انگلیس چشم انداز ضعیفی برای رشد –تشدید شده توسط برگزیت- در نظر دارد. به این معنی که بریتانیا دیگر جز پنج اقتصاد برتر جهان نخواهد بود.

The Resolution Foundation یک اتاق فکر غیرحزبی می گوید: زمانی که متوسط درآمد با تورم تنظیم شده باشد، احتمالا درآمد تا سال 2025 رشد نخواهد کرد. این به معنای 17 سال بدون افزایش حقوق است.

موسسه مطالعات مالی (Fiscal Studies) که یک موسسه تحقیقاتی اقتصادی مستقل در بریتانیا است هم هشداری مشابه ارائه داده است.

دفر مسئولیت بودجه بریتانیا (OBR) روز چهارشنبه، پیش بینی رشد خود را برای امسال را از 2 درصد به 1.5 درصد کاهش داد. این دفتر همچنین گفت: تولید ضعیف به این معنی است که تا سال 2021 رشد محقق نخواهد شد و برگزیت عامل آن است.

The Resolution Foundation این پیش بینی را واقعا فاجعه بار توصیف کرده است و هشدار داد که بریتانیا با طولانی ترین دوره کاهش استانداردهای زندگی از سال 1950 رو به رو خواهدشد.

این بنیاد براساس پیش بینی در آمد OBR در سال 2025، می گوید: این امر نشان می دهد که میانگین دستمزد سالانه واقعی 555 پوند در پایان سال مالی 2022-23 خواهد بود.

پل جانسون، مدیر IFS می گوید: پیش بینی ها نشان می دهد که سرانه تولید اقتصادی در سال 2021، 3.5 درصد کمتر از آن مقداری خواهد بود که در مارس 2016 انتظار می رفت.

او گفت: این به معنی از دست دادن 65 میلیارد پوند در اقتصاد است. ما در خطر از دست دادن رشد درآمد برای دو دهه هستیم.

کاهش های شدید نشان دهنده شرایط اقتصادی سخت تحت تاثیر خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در مارس 2019  است.

بریتانیا تا همین اواخر یکی از قوی ترین اقتصادهای اتحادیه بود. اما حالا احتمالا از بسیاری از اقتصادی پیشرفته دیگر از جمله امریکا و برخی شرکای سابقش در اتحادیه اروپا برای سال ها عقب خواهند ماند.

در حال حاضر، درد و رنج برای بسیاری از بریتانیایی ها ایجاد شده است.

از زمان رای گیری برگزیت در ماه ژوئن 2016، پوند 12 درصد نسبت به دلار کاهش یافته است. به این ترتیب بریتانیایی ها مجبور به پرداخت هزینه های بالاتر برای کالاهای وارداتی شده اند.

دستمزد با تورم که در حال حاضر 3 درصد است، هماهنگ نیست. بدهی خانوارها در حدود 4 درصد در سال رشد کرده است.

با توجه به اطلاعات Visa سرمایه گذاری تجاری کاهش یافته و هزینه مصرف کنندگان در چهار سال گذشته بیشترین کاهش را یافته است.

چشم انداز رشد ضعیف، باعث می شود که ماجرای مذاکره برگزیت برای دسترسی تجاری بریتانیا به بازارهای اتحادیه اروپا حیاتی تر شود. اما هیچ تضمینی برای معامله با اتحادیه اروپا وجود ندارد.

در همین حال، صورت حساب های برگزیت در حال افزایش است. فیلیپ هاموند، رییس خزانه داری، روز چهارشنبه اعلام کرد: طی دو سال آینده، 3 میلیارد پوند (4 میلیارد دلار) برای آماده سازی برگزیت نیاز است. جدایی بریتانیا از اتحادیه به احتمال زیاد ده ها میلیارد پوند هزینه برای بریتانیا خواهد داشت.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا