آغاز روند بررسی و تدوین آیین‌نامه‌های جدید در حوزه چاپ

نخستین جلسه کارگروه مشترک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور اصلاح برخی آیین‌نامه‌ها در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد. 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نخستین جلسه کارگروه مشترک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور اصلاح برخی آیین‌نامه‌ها در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دیروز یکشنبه ۲۷ فروردین برگزار شد. 

در این جلسه محمودرضا برازش مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هوشیار فقیهی، ایرج استاد علینقی رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران، معاون اتاق اصناف، بیژن تقوی نژاد نماینده انجمن کاغذ و مقوا، علی محمد اسفندیاری معاون دفتر صنایع سلولزی وزارت صنعت، معدن و تجارت، سهرابی از دفتر حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمدحسن فکری معاون معاون امور آموزشی و پژوهشی حضور داشتند. 

در ابتدای این نشست، برازش با اشاره به امضای تفاهم‌نامه میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت صنعت، معدن و تجارت در بهمن ماه ۱۳۹۵ گفت: تغییرات تکنولوژیک، تنوع چاپی بر روی انواع سطوح، کاربرد در صنایع مختلف و گسترش دستگاه‌های چاپی منجر به امضای تفاهم‌نامه شد. 

وی افزود: با امضای این تفاهم‌نامه بخش فنی و واردات دستگاه‌های چاپی به وزارت صنعت، معدن و تجارت منتقل شد و محتوای موارد چاپی نیز در حوزه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باقی ماند. 

مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به بازنگری آیین‌نامه‌ها عنوان کرد: از بهمن ماه سال گذشته روند بازنگری آیین‌نامه‌ها آغاز و نمایندگانی از سوی دو وزارتخانه برای تدوین آیین‌نامه‌های جدید و اصلاح برخی قوانین معرفی شدند. از سوی دیگر جلسات کارشناسی با نمایندگان صنوف نیز برگزار شده است تا از این طریق روند اجرایی شدن تفاهم‌نامه با سرعت بیشتر دنبال شود. 

در ادامه نمایندگان دو وزارتخانه، نماینده اتاق اصناف، نمایندگان اتحادیه چاپخانه‌داران و انجمن سازندگان کاغذ و مقوا حضور داشتند. در این نشست مشترک درباره اصلاح بند ۱۶ ماده ۲ قانون اهداف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین مواد ۱۷ و ۱۸ آیین‌نامه تاسیس و نظارت بر چاپخانه‌ها و واحدهای وابسته بحث و تبادل نظر شد. 

در پایان نیز مقرر شد پیشنهادات اصلاحیه بندهای آیین نامه در جلسه آینده شورا و با حضور دو وزیر تقدیم شود. 

تفاهم نامه وزارتخانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی و صنعت، معدن و تجارت در حوزه صنعت چاپ در بهمن ماه ۱۳۹۵ به امضا رسید. با امضای این تفاهم‌نامه بخش سخت‌افزاری صنعت چاپ به وزارت صنعت، معدن و تجارت واگذار می‌شود و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز بر کار محتوای آثار چاپی نظارت خواهد داشت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا