اعلام فهرست مودیان فاقد اعتبار توسط سازمان امور مالیاتی

سازمان امور مالیاتی، فهرست شرکتهایی که برای مالیات بر ارزش افزوده صورتحساب جعلی منتشر کرده و از سوی این سازمان فاقد اعتبار شناخته شده‌اند را به صورت عمومی در سامانه ارزش افزوده منتشر کرد.

سازمان امور مالیاتی با اعلام اسامی شرکتهای فاقد اعتبار در سامانه ارزش افزوده، گامی در جهت افزایش شفافیت در معاملات برداشته و شرایطی فراهم کرده است که فعالان اقتصادی بتوانند پیش از انجام معاملات، با مراجعه به این سامانه، از اعتبار شرکای تجاری خود مطمئن شوند.
بر این اساس هر یک از فعالان اقتصادی، اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی، این امکان را خواهند داشت که با ورود به این سامانه، از میزان اعتبار طرف‌های تجاری خود مطلع شده و با اطمینان خاطر نسبت به انجام معاملات اقدام کنند.
طبق گزارش کنفدراسیون صادرات ایران، راه اندازی این سامانه و اعلام فهرست شرکتهای فاقد اعتبار گامی در راستای افزایش شفافیت و صحت سنجی انجام معاملات از سوی فعلان اقتصادی است که به صورت یک امکان مطلوب، در اختیار کاربران قرار گرفته است.

اسامی مودیان ثبت نام شده فاقد اعتبار به دلیل صدور صورتحساب غیر واقعی را می‌توانید در https://www.evat.ir/frmblacklisttaxpayer.aspx مشاهده کنید.

پایگاه خبری اتاق ایران

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا