الزام دستگاه‌های دولتی به رفع خارج از نوبت درخواست‌های صادرکنندگان

الزام دستگاه‌های دولتی به رفع خارج از نوبت درخواست‌های صادرکنندگان

در حالی که هر سال مراسمی به عنوان صادرکنندگان برتر کشور برگزار می‌شود، اما گشایش‌ها و حتی مشوق‌هایی که وعده داده می‌شود، به اجرا در نمی‌آید. این مساله سبب شده است که وزارت کشور بر الزام دستگاه‌ها به اجرای آیین‌نامه تشویق صادرکنندگان نمونه تاکید کند.

 وزارت کشور از تمامی وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و ادارات دولتی سراسر کشور خواست تا نسبت به رعایت و اجرای «آیین‌نامه تشویق صادرکنندگان نمونه» و رسیدگی خارج از نوبت به درخواست‌های صادرکنندگان نمونه، اقدام کنند.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، بر اساس تبصره (1) ماده (6) آیین‌نامه تشویق صادرکنندگان نمونه که در سال 1380 به تصویب هیات وزیران رسیده‌است، «ادارات، سازمان‌ها و موسسات دولتی و وزارتخانه‌ها مکلفند تشریفات اداری مربوط به صدور کالاهای صادرکنندگان نمونه را خارج از نوبت انجام دهند و به درخواست‌های آنان در ارتباط با فعالیت‌های مرتبط با صادرات در کوتاه‌ترین زمان ممکن رسیدگی کنند».

آیین‌نامه مصوب تشویق صادرکنندگان نمونه شامل 9 ماده است که در اردیبهشت ماه سال 1380 به پیشنهاد وزارت بازرگانی وقت در هیات وزیران به تصویب رسید و بر اساس آن، شیوه انتخاب صادرکنندگان نمونه و نوع و میزان مشوق‌های صادراتی اعلام شده‌است. در حال حاضر و از دست‌کم حدود سال 1390 به بعد، پرداخت جوایز و تخصیص مشوق‌های صادراتی متوقف شده‌است

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا