ترخیص کالا از گمرک ۴ روزه شد

در جلسه دیروز هیات دولت وزارت امور اقتصادی و دارایی و دیگر دستگاه های اجرایی گزارشی از اقدامات انجام شده درباره مصوبات و تصمیمات دولت در خصوص رفع موانع تولید و سرمایه گذاری ارایه کردند.

به گزارش پارسبه نقل از تسنیم، هیات وزیران عصر دیروز به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهور تشکیل جلسه داد که در این جلسه نتایج اقدامات دولت برای حمایت از تولید اعلام گردید که از جمله آن روان شدن امر ترخیص، خروج سریع تر کالاهای اساسی و کاهش هزینه های ماندگاری کالا در گمرکات بود به گونه ای که یک میلیون و۱۵۰ هزار تن کالای اساسی با رشدی معادل ۴۰ درصد نسبت به مدت ماه قبل و دارو حدود ۹۵۸ تن به ارزش ۸۲ میلیون دلار از گمرکات ترخیص شده است.

بر اساس گزارش دستگاه های دولتی در این جلسه، مدت زمان صرف شده برای ترخیص کالاهای اساسی از ۸ روز به ۴ روز کاهش یافته است و این موضوع بر کاهش هزینه های تمام شده برای محصولات وارداتی تاثیر مناسبی داشته است.

همچنین در این جلسه عنوان شد، سرویس ارزیابی جداگانه ای برای تسریع در ترخیص کالاهای واحدهای تولیدی در گمرکات ایجاد شده است. براساس تدابیر اتخاذ شده بیش از یکصد میلیون دلار ثبت سفارش داشته ایم.

بازنگری در فهرست محدودیت ها و ممنوعیت های صادراتی و تعیین تکلیف صادرات غیرنفتی تا پایان سال و روان سازی فرآیند اخذ پروانه در وزارت صنعت، معدن و تجارت و کوتاه کردن زمان آن از دیگر مصوبات جلسه دیروز هیات دولت بود.

کد خبر: 92473۱۳:۲۵

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا