ثبت منشا ارز در سامانه گمرک ۷ روز به تاخیر افتاد

ثبت منشا ارز در سامانه گمرک از ابتدای تیرماه اجباری خواهد بود. پیش از این سامانه جامع تجارت متعلق به وزارت صنعت نیز امکان ثبت منشا ارز را ایجاد کرده بود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران پویا؛ در حالی که چندی قبل گمرک ایران اعلام کرده بود، ثبت منشا ارز در سامانه گمرک(EPL) از 24 خرداد ماه اجباری خواهد شد، این موضوع در حال حاضر به تعویق افتاده و بر اساس اعلامهای غیر رسمی این روند از ابتدای تیرماه عملیاتی خواهد شد.

در این بین  یک مقام مسئول  در گمرک به خبرنگار تسنیم می‌گوید، دلیل این تعویق همراهی با اظهار کنندگان و مراجعان به گمرک برای آشنایی با فرآیند ثبت منشا ارز بوده است. در همین حال برخی معتقدند نقص در سامانه بانک مرکزی دلیل تعویق ثبت منشا ارز از روز24  خرداد بوده است.

هم اکنون اظهار کنندگان کالا برای ثبت منشا ارز میتوانند از طریق لینک ثبت منشا در EPLوارد سامانه بانک مرکزی شده و از این طریق منشا ارز خود را تعیین کنند.

پیش از این سامانه جامع تجارت متعلق به وزارت صنعت نیز امکان ثبت منشا ارز را ایجاد کرده بود که در حال حاضر این فرایند از طریق سامانه جامع گمرکی صورت گرفته و بانک مرکزی برای این منظور از سامانه وزارت صنعت استفاده نمیکند.

تسنیم – شناسه خبر: 1439060 – ۲۷ خرداد ۱۳۹۶

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا