موندی فعالیت های بسته بندی خود را در روسیه واگذار می کند

موندی قراردادی برای فروش سه کارخانه تبدیل بسته بندی روسی خود به Gotek Group به مبلغ ۱.۶ میلیارد روبل (حدود ۲۴ میلیون یورو) منعقد کرده است.

سه عملیات تبدیل بسته بندی شامل یک کارخانه محلول های راه راه و دو کارخانه انعطاف پذیر مصرف کننده است که طیف وسیعی از راه حل های بسته بندی را برای بازار داخلی روسیه تولید می کند. به گفته این شرکت، انتظار می‌رود زیان حاصل از واگذاری در محدوده 70 تا 80 میلیون یورو با نرخ ارز فعلی باشد.

گوتک یک تولید کننده بسته بندی پیشرو در روسیه است که دفتر مرکزی آن در مسکو است و حدود 2200 کارمند دارد.

این واگذاری مشروط به تأیید کمیسیون فرعی دولت فدراسیون روسیه برای کنترل سرمایه‌گذاری‌های خارجی و تأییدیه‌های مرسوم ضد انحصار است و انتظار می‌رود در نیمه اول سال 2023 تکمیل شود. با این حال، از آنجایی که این واگذاری در شرایط سیاسی و در حال تحول انجام می‌شود. موندی تاکید می‌کند که در محیط نظارتی، نمی‌توان مطمئن بود که چه زمانی واگذاری  کامل می‌شود.

این واگذاری به دنبال اعلام Mondi در 4 مه 2022 صورت گرفت که با ارزیابی همه گزینه‌ها برای منافع گروه در روسیه، تصمیم به واگذاری دارایی‌های روسیه گرفته است.

این واگذاری به واگذاری پیشنهادی موندی سیکتیوکار که تایید کمیسیون فرعی دولت فدراسیون روسیه برای کنترل سرمایه‌گذاری‌های خارجی و تاییدیه‌های مرسوم ضد انحصار باقی مانده است، وابسته نیست.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا