اعلام آمادگی گمرک برای واگذاری تجهیز گمرکات به بخش خصوصی

اعلام آمادگی گمرک برای واگذاری تجهیز گمرکات به بخش خصوصی

رئیس‌ کل گمرک ایران با اشاره به تجهیز برخی از گمرکات در سال گذشته، گفت: اکنون نیز آمادگی واگذاری امور مربوط به تجهیز گمرکات به بخش خصوصی را داریم.

رئیس‌ کل گمرک ایران از افزایش ترخیص کالای اساسی در هفت‌ماهه امسال خبر داد و گفت: ترخیص 25 قلم کالای اساسی از گمرکات کشور در این مدت 2 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

مهدی میراشرفی در سی‌وچهارمین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی کردستان اظهار کرد: در این مدت به‌طور میانگین ارزش دلاری کالاهای اساسی ترخیص شده از گمرکات کشور ماهانه یک میلیارد دلار بوده است.بر اساس این گزارش رئیس‌کل گمرک ایران با اشاره به اهمیت اقدامات و خدمات هماهنگ‌های سازمان‌ها در مبادی مرزی گفت: اجرای مدیریت واحد مرزی جهت کاهش هزینه‌های خروج و ورود کالا از مرز باید بیشتر مورد تأکید قرار گیرد.او افزود: مسائل مربوط به مدیریت واحد مرزی در حوزه مسئولیت گمرک است که باید با اجرای صحیح، آن را ساماندهی کرد.

رئیس‌کل گمرک با بیان اینکه طرح ساماندهی پایانه باشماق کلید خورده است، خاطرنشان کرد: قبل از سال جاری تا حدودی گمرکات را تجهیز کردیم و اکنون نیز آمادگی واگذاری امور مربوط به تجهیز گمرکات به بخش خصوصی را داریم.
رئیس‌کل گمرک با تأکید بر ضرورت به رسمیت شناختن مرز سیرانبند بانه از سوی عراق اظهار کرد: کشور عراق با بازاری پررونق، یکی از پرظرفیت‌ترین کشورهای همسایه در زمینه امور تجاری است و ما به دلیل داشتن مشترکات فراوان می‌توانیم از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

او با بیان اینکه بازار عراق تمایل بیشتری به کالاهای ایرانی دارد، به ظرفیت‌های تجاری در کشور سوریه نیز اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران از ابتدا به درخواست دولت سوریه در کنار ملت و دولت این کشور بوده و در حال حاضر نیز که سوریه در حال بازسازی است، همچنان در کنار دولت و ملت برادر سوریه خواهد بود و در حوزه تجارت نیز تعامل لازم وجود دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا